Ваша Праасвяшчэнства, паважаны Уладыка Павел!
Шаноўнае духавенства!
Паважаныя ўдзельнікі ўрачыстасці!

Ад членаў Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь шчыра віншую ўсіх Вас з Днём праваслаўнай кнігі!

У дні Вялікага посту не прынятыя ўрачыстасці, але дапускаецца святкаванне асаблівых духоўных датаў і падзей. Адна з іх – Дзень праваслаўнай кнігі, мэтай якога з’яўляецца паняцце і асэнсаванне таго, як праваслаўная кніга ўплывае на светапогляд чалавека і на яго ўнутраны свет.

Духоўнасць, маральнасць – гэта аснова жыцця чалавечага грамадства. Кнігі нязменна з’яўляюцца глыбокімі крыніцамі мудрасці, дапамагаюць выхаваць каштоўнасці, якія складаюць аснову духоўна трывалага грамадства.

Ваша Святасць, Свяцейшы Ўладыка і айцец! Вашы Высокапраасвяшчэнствы і Праасвяшчэнствы, багамудрыя архіпастары!

Найвялікшай выгодай і найвялікшай адказнасцю для хрысціяніна з'яўляецца служэнне Госпаду і Богу нашаму Ісусу Хрысту і Яго Святой Царкве. Закліканы да вышэйшай ступені гэтага служэння і найвышэйшай адказнасці, якую можа панесці чалавек, у пакоры і ўсведамленні сваёй нягоднасці маю быць сёння перад вамі. Страх і збянтэжанасць перапаўняюць маё сэрца ад разважання пра тыя цяжкасці, з якімі непазбежна прыйдзецца сустрэцца на цярністым шляху архіерэйства.

Рэкамендуем

© 2017 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая