«Хрыстос нараджаецца, - слаўце! Хрыстос з нябёсаў, - сустракайце! Хрыстос на зямлі, - узносцеся! Спявай Богу, уся зямля, і з радасцю спявайце, людзі: бо Ён праславіўся».
(Ірмас 1 песні канона Свята).

Узлюбленыя ў Госпадзе пачэсныя айцы! Дарагія браты і сёстры! З вялікай духоўнай радасцю віншую Вас са светлым святам Ражджаства Хрыстовага і надыйшоўшым Новым, 2019, годам!

Улюбленыя ў Госпадзе архіпастары, пачэсныя прасвітары і дыяканы, багалюбівыя манахі і інакіні, дарагія браты і сёстры! Сардэчна віншую ўсіх вас з вялікім і светавыратавальным святам Ражджаства Бога нашага Іісуса Хрыста.

Царства Тваё, Хрысце Божа, — Царства ўсіх вякоў,
І Валадарства Тваё ва ўсякім родзе і родзе.
Ты ўцялесніўся ад Духа Святога і ад Вечнадзевы Марыі ўчалавечыўся.
Святло нам запаліла, Хрысце Божа, Тваё прышэсце.
Святло ад Святла, Айцоўскае ззянне, усё стварэнне азарыў Ты;
усё, што дыхае, хваліць Цябе.
Вобраз славы Айца, Існы, і спрадвеку Існы,
Які заззяў ад Дзевы, памілуй нас!
(Сціхіра навячэр’я Ражджаства Хрыстовага)

Узлюбленыя ў Госпадзе Праасвяшчэнныя архіпастыры, пачэсныя прасвітары і дыяканы, богалюбівыя інакі і інакіні, дарагія браты і сёстры! Сардэчна віншую вас з вялікім светаспасіцельным святам Ражджаства Хрыстовага і малітоўна жадаю ўсім нам, усыноўленым Госпадам і сябрам Хрыстовым (Ін. 15, 15), духоўнай радасці ў здзяйсненні сённяшняга свята веры!

Узлюбленыя ў Госпадзе архіпастары, шаноўныя прэсвітары і дыяканы, багалюбівыя інакі і інакіні, дарагія браты і сёстры!

ХРЫСТОС УВАСКРЭС!

Нябёсы дастойна няхай весяляцца, і зямля няхай радуецца, і няхай святкуе ўвесь свет, бачны і нябачны, бо паўстаў Хрыстос — радасць вечная. Трапар 1-й Песнi Пасхальнага канона

Дарагія і ўзлюбленыя ў Госпадзе сабраты архіпастыры, высокашаноўныя прасвітары і дыяканы, богалюбівыя інакі і інакініі ўсе верныя дзеці Беларускай Праваслаўнай Царквы!

ХРЫСТОС УВАСКРЭС!

“Прыдзіце, спазнаем новага плода вінаграднай лазы, Божай радасці, у хвалебны дзень уваскрэсення, і прымем удзел у Царстве Хрыста, апяваючы Яго, як Бога, назаўжды.” (Трапар пасхальнага канона)

Улюбёныя ў Госпадзе пачэсныя айцы! Дарагія браты і сёстры!

Выконваючы шматвекавую традыцыю, з вялікай радасцю ў сэрцы, вітаю Вас словамі:

ХРЫСТОС УВАСКРЭС!

«Віфлеем, рыхтуйся, ды ўладкоўваюцца яслі; пячора, прымай: Праўда прыйшла. Цень прабег, і Бог чалавекам ад Дзевы з’явіўся, прыняўшы вобраз падобны нам і абожыўшы тое, што прыняў».
(Стыхіра першай гадзіны).

Сардэчна віншую Вас, пачэсныя айцы, браты і сёстры з вялікім святам Ражджаства Хрыстовага, пра якое анёльскі хор узвясціў словамі: «Слава ў вышніх Богу і на зямлі мір, у людзях добрая воля» (Лк. 2,14).

Узлюбленыя ў Госпадзе архіпастыры, пачэсныя прасвітары і дыяканы, богалюбівыя інакі і інакіні, дарагія браты і сёстры!

Сардэчна віншую ўсіх вас з вялікім святам Ражджаства Хрыстовага: святам нараджэння па плоці ад Духа Святога і Прачыстай Дзевы Марыі Госпада і Спасіцеля нашага Іісуса Хрыста. Сёння мы заклікаем усіх людзей разам з Царквой уславіць Тварца і Стваральніка: «Спявай Госпаду, уся зямля» (ірмос 1-й песні канона Ражджаству Хрыстоваму).

Хваліце Госпада, усе народы,
услаўляйце Яго, усе плямёны:
Бо вялікая міласць Яго да нас,
і ісціна Гасподняя вечная.
(Пс. 116, 1-2)

Узлюбленыя ў Госпадзе Праасвяшчэнныя архіпастыры, пачэснае прасвітарства, у Хрысце дыяканства, богалюбівы манаскі чын, дарагія браты і сёстры!

Сардэчна, са светлай радасцю вітаю вас і віншую з найвялікшай спасіцельнай падзеяй: прышэсцем у свет Сонца Праўды — Хрыста, Бога нашага: «Слова стала плоццю, і жыло сярод нас, і мы бачылі славу Яго ад Айца, славу як Адзінароднага, поўнага благадаці і ісціны» (Ін. 1:14).

«3’явілася благадаць Божая, спасіцельная для ўсіх людзей» (Ціт. 2, 11)

Узлюбленыя ў Госпадзе Праасвяшчэнныя архіпастыры, пачэсныя прасвітары і дыяканы, богалюбівыя інакі і інакіні, дарагія браты і сёстры! У ноч, пранізаную Божым святлом, напоўненую вялікай урачыстасцю і духоўнай радасцю аб Уладару свету, Які перамог смерць, звяртаю да ўсіх вас старажытны вокліч, які непахісна сведчыць пра наша нязменнае спадзяванне:

Старонка 1 з 3

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая