14 лістапада 2017 года, у дзень памяці святых бяссрэбранікаў і цудатворцаў Касьмы і Даміяна Азійскіх і маткі іх Феадоціі, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію ў храме святых Касьмы і Даміяна аг.Вішнева Валожынскага раёна.

12 лістапада 2017 года, у Нядзелю 23-ю пасля Пяцідзясятніцы, свяшчэннамучаніка Зіновія, епіскапа Егейскага, і сястры яго Зіновіі, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме святога Георгія Пераможцы п.Партызанскі Вілейскага раёна.

11 лістапада 2017 года, у суботу 23-га тыдня пасля Пяцідзясятніцы, прападобнамучаніцы Анастассі Рымляныні, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў чын вялікага асвячэння храма Пакрова Прасвятой Багародзіцы ў аг.Хатляны Ўздзенскага раёна.

У Нядзелю 22-ю пасля Пяцідзясятніцы, дзень памяці апостала Якава, брата Гасподняга, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме свяціцеля Мікалая Цудатворцы п.Чысць Маладзечанскага раёна.

Напярэдадні Нядзелі 22-й пасля Пяцідзясятніцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

У суботу, 4 лістапада 2017 года, у дзень памяці Казанскай іконы Божай Маці, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

У Нядзелю 21-ю пасля Пяцідзясятніцы, мучаніка Лонгіна сотніка, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме святых апосталаў Пятра і Паўла в.Возера Ўздзенскага раёна.

Напярэдадні Нядзелі 21-й пасля Пяцідзясятніцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

19 кастрычніка 2017 года ў Палацы культуры г.Маладзечна ў рамках Міжнародных Калядных адукацыйных чытанняў была праведзена выстава міжнароднага конкурсу дзіцячай творчасці «Прыгажосць Божага свету».

19 кастрычніка 2017 года ў Палацы культуры г.Маладзечна епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў прэзентацыю выдання Святога Пісання Новага Запавету на беларускай мове.

У Нядзелю 20-ю пасля Пяцідзясятніцы, памяць святых айцоў VII Сусветнага сабора, апостала Якава Алфеева, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Праабражэння Гасподняга аг.Ракаў Валожынскага раёна.

Старонка 1 з 43

Рэкамендуем

© 2017 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая