15 лютага 2019 года, у свята Стрэчання Гасподняга, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Нараджэння Іаана Прадцечы в.Засулле Стаўбцоўскага раёна.

14 лютага 2019 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў Маладзечанскую школу-інтэрнат для дзяцей з захворваннямі касцёва-цягліцавай сістэмы і злучальнай тканіны. Уладыку сустракала намеснік дырэктара школы Прэсняцова Алена Анатольеўна.

У Нядзелю 37-ю пасля Пяцідзясятніцы, Сабор навамучанікаў і спавядальнікаў Царквы Рускай, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме святога прарока Іліі г.п.Ілля Вілейскага раёна.

6 лютага 2019 года, у дзень памяці святой блажэннай Валянціны Мінскай, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме свяціцеля Мікалая Цудатворцы в.Станькава Дзяржынскага раёна.

У Нядзелю 36-ю пасля Пяцідзясятніцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме святога прарока Іліі аг.Нарач Вілейскага раёна.

У Нядзелю 35-ю пасля Пяцідзясятніцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме святога Аляксандра Неўскага в.Хажова Маладзечанскага раёна.

У Нядзелю 34-ю пасля Пяцідзясятніцы, пасля Багаяўлення, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Праабражэння Гасподняга в.Насілава Маладзечанскага раёна.

У свята Святога Багаяўлення, Хрышчэння Госпада Бога і Спаса нашага Іісуса Хрыста, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Сабора беларускіх святых в.Любань Вілейскага раёна.

18 студзеня 2019 года ў Палацы культуры г.Маладзечна прайшло ўрачыстае мерапрыемства, прысвечанае 100-годдзю з дня стварэння БССР. На мерапрыемстве адбылася цырымонія ўзнагароджання ганаровым званнем "Чалавек года Міншчыны" за 2018 год.

17 студзеня 2019 года ў Палацы культуры г.Вілейка адбыўся традыцыйны святочны канцэрт "Святло Ражджаства Хрыстова". Епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў мерапрыемства ў якасці ганаровага госця.

У дзень памяці прападобнага Серафіма Сароўскага епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Ўсіх Святых г.Маладзечна.

Старонка 1 з 59

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая