15 ліпеня 2018 года, у Нядзелю 6-ю пасля Пяцідзясятніцы, палажэння сумленнай рызы Прасвятой Багародзіцы ў Влахерне, дзень памяці Груздаўскай іконы Божай Маці, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў урачыстае богаслужэнне ў храме Рызапалажэння в.Груздава Маладзечанскага раёна.

Напярэдадні Нядзелі 6-ай пасля Пяцідзясятніцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

12 ліпеня 2018 года ў дзень памяці ўсехвальных апосталаў Пятра і Паўла епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў урачыстае богаслужэнне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

Напярэдадні дня памяці святых апосталаў Пятра і Паўла епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

20 чэрвеня 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў летні аздараўленчы лагер "Дружба", які арганізаваны на базе ДУА "Гімназія № 7 г.Маладзечна". Уладыку сустракала кіраўнік лагера, намеснік дырэктара гімназіі па вучэбнай рабоце Бендукевіч Алена Віктараўна.

19 чэрвеня 2018 года мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі, узначаліў цырымонію адкрыцця выставы «Блажэнная Валянціна, духоўная заступніца зямлі Мінскай», на якой прадстаўлены працы ўдзельнікаў Трэцяга міжнароднага мастацкага пленэру «Святасць зямлі Беларускай», які прайшоў напачатку чэрвеня ў Маладзечанскай епархіі.

У Нядзелю 3-ю пасля Пяцідзясятніцы, Сабор беларускіх святых, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Святой Троіцы аг.Княгінін Мядзелскага раёна.

Напярэдадні дня памяці беларускіх святых епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

10 чэрвеня 2018 года, у Нядзелю 2-ю пасля Пяцідзясятніцы, Усіх святых зямлі Рускай, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы в.Доры Валожынскага раёна.

9 чэрвеня 2017 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў г.Дзяржынск, дзе, па запрашэнні кіраўніцтва Дзяржынскага раёна, прыняў удзел ва ўрачыстай раённай лінейцы "Выпускнік-2018", якая прайшла на Цэнтральнай плошчы горада.

8 чэрвеня 2018 года ўдзельнікі Трэцяга міжнароднага мастацкага пленэра "Святасць зямлі Беларускай" наведалі г.Маладзечна, дзе адбылася ўрачыстая цырымонія закрыцця пленэра і прэзентацыя выставы прац, створаных мастакамі на працягу нядзелі.

Старонка 1 з 52

Рэкамендуем

© 2018 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая