У свята Ўзнясення Гасподняга епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў святочнае богаслужэнне ў храме Ўзнясення Гасподняга г.Фаніпаль Дзяржынскага раёна.

У Нядзелю 6-ю пасля Пасхі, апостала Іакава Зеведзеева, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Ўспення Прасвятой Багародзіцы в.Новы Свержань Стаўбцоўскага раёна.

11 мая 2018 года, у пятніцу 5-й тыдня пасля Пасхі, дзень памяці свяціцеля Кірылы, епіскапа Тураўскага, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел прыняў удзел ва ўрачыстасцях у г.Тураве, якія ўзначаліў мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі.

З благаславення епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла, 10 мая 2018 года ў Малой зале Палаца культуры г.Маладзечна, у рамках святкавання 220-годдзя з дня нараджэння і 150-годдзя з дня канчыны мітрапаліта Літоўскага і Віленскага Іосіфа (Сямашкі), адбылася грамадская лекцыя пра асобу і эпоху мітрапаліта.

9 мая 2018 года, у дзень святкавання 73-й гадавіны перамогі савецкага народа ў Вялікай Айчыннай вайне, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел, у суправаджэнні сакратара епархіяльнага ўпраўлення протаіерэя Віталія Багданёнка, прыняў удзел у святочных мерапрыемствах у гарадскім Парку Перамогі.

У Нядзелю 5-ю пасля Пасхі, пра самаранку, дзень памяці святога вялікамучаніка і Пераможцы Георгія, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме святога Георгія Пераможцы в.Лоск Валожынскага раёна.

У Нядзелю 4-ю пасля Пасхі, пра расслабленага, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Святой Троіцы в.Гарадок Маладзечанскага раёна.

22 красавіка 2018 года, у Нядзелю 3-ю пасля Пасхі, жанчын-міраносіц, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Святой Троіцы в.Маркава Маладзечанскага раёна.

Напярэдадні Нядзелі 3-й пасля Пасхі, жанчын-міраносіц, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

У Нядзелю 2-ю пасля Пасхі, апостала Фамы, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме святога прарока Іллі аг.Ілья Вілейскага раёна.

14 красавіка 2018 года, у суботу Светлага тыдня, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў святочную Божую літургію ў храме Праабражэння Гасподняга аг.Ракаў Валожынскага раёна.

Старонка 1 з 50

Рэкамендуем

© 2018 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая