9 студзеня 2018 года, у дзень памяці апостала свяшчэннамучаніка архідыякана Стэфана, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў Кафедральным саборы святой праведнай Ганны г.Стоўбцы.

8 студзеня 2018 года, другі дзень Ражджаства Хрыстовага, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Ўсіх Святых г.Маладзечна.

Увечары 7 студзеня, у дзень свята Ражджаства Госпада Бога і Спаса нашага Ісуса Хрыста, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў вялікую вячэрню ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

У ноч на 7 студзеня 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў святочнае богаслужэнне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

6 студзеня 2018 года, у Навячэр'е Ражджаства Хрыстовага, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію і Вялікую вячэрню ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

У Нядзелю 30-ю пасля Пяцідзясятніцы, перад Ражджаством Хрыстовым, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме святога прарока Іллі г.п.Радашковічы Маладзечанскага раёна.

Напярэдадні дня памяці Святых Айцоў епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

29 снежня 2017 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў асвячэнне адміністрацыйна-гаспадарчага будынка Маладзечанскай епархіі. Будынак, у якім раней размяшчалася раённая бібліятэка, быў перададзены Маладзечанскай епархіі гарадскім раённым выканаўчым камітэтам у верасні 2015 года.

25 снежня 2017 года, у дзень памяці свяціцеля Спірыдона, епіскапа Трыміфунтскага, цудатворцы, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы г.Вілейка.

У Нядзелю 30-ю пасля Пяцідзясятніцы, Святых Праайцоў, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме прападобнай Марыі Егіпецкай г.Вілейка.

Напярэдадні Нядзелі 29-й пасля Пяцідзясятніцы, святых Праайцоў, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

Старонка 1 з 45

Рэкамендуем

© 2018 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая