У Нядзелю 16-ю пасля Пяцідзясятніцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію ў храме Праабражэння Гасподняга г.Валожын.

У Нядзелю 15-ю пасля Пяцідзясятніцы, праведнага Іаана Кармянскага, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію ў храме святога праведнага Іосіфа Абручніка в.Іжа Вілейскага раёна.

У Нядзелю 14-ю пасля Пяцідзясятніцы, прарока Самуіла, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію і чын асвячэння новых купалоў у храме святога Георгія Пераможцы п.Партызанскі Вілейскага раёна.

Напярэдадні Нядзелі 14-й пасля Пяцідзясятніцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

28 жніўня 2018 года, у дзень святкавання Ўспення Прасвятой Уладычыцы нашай Багародзіцы і Вечнадзевы Марыі, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў урачыстасці па выпадку прастольнага свята Ўспенскага кафедральнага сабора г.Маладзечна.

Напярэдадні свята Успення Прасвятой Багародзіцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

У Нядзелю 13-ю пасля Пяцідзясятніцы, адданне свята Праабражэння Гасподняга, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў богаслужэнне ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы г.Вілейка.

21 жніўня 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел сустрэўся з удзельнікамі епархіяльнага злёту праваслаўнай моладзі, які праходзіць з 21 па 23 жніўня на базе Гасцінічнага комплексу «Парк» каля в.Шараі Валожынскага раёна.

19 жніўня 2018 года ў дзень свята Праабражэння Гасподняга, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў святочнае богаслужэнне ў Праабражэнскім храме в.Насілава Маладзечанскага раёна.

Напярэдадні свята Праабражэння Гасподняга епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

16 жніўня 2018 года ва Ўспенскі кафедральны сабор г.Маладзечна дастаўлена шанаваная копія цудатворнай іконы Божай Маці Жыровіцкай. Урачыстую сустрэчу і малебен да Прасвятой Багародзіцы, з благаславення епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла, узначаліў сакратар Маладзечанскай епархіі, благачынны цэркваў Маладзечанскай акругі протаіерэй Віталь Багданёнак.

Старонка 1 з 54

Рэкамендуем

© 2018 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая