У Нядзелю 24-ю пасля Пяцідзясятніцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме святога Аляксандра Неўскага в.Слабада Мядзелскага раёна.

Напярэдадні Нядзелі 25-й пасля Пяцідзясятніцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

15 лістапада 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў гімназію №10 г.Маладзечна. Уладыку сустракала дырэктар установы адукацыі Камкова Таццяна Генадзеўна.

Нядзелю 24-ю пасля Пяцідзясятніцы, прападобнамучаніцы Анастасіі Рымляныні, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме святых апосталаў Пятра і Паўла в.Возера Ўздзенскага раёна.

Напярэдадні Нядзелі 24-й пасля Пяцідзясятніцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

9 лістапада 2018 года, з благаславення Высокапраасвяшчэннага Паўла, мітрапаліта Мінскага і Заслаўскага, Патрыяршага Экзарха ўсяе Беларусі, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел прыняў удзел ва ўрачыстай цырымоніі адкрыцця і асвячэння помніка супрацоўнікам органаў унутраных спраў, загінуўшым пры выкананні службовага абавязку.

У Нядзелю 23-ю пасля Пяцідзясятніцы, дзень памяці Казанскай іконы Божай Маці, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію ў Кафедральным саборы святой Ганны г.Стоўбцы.

30 кастрычніка 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў Маладзечанскі дзяржаўны каледж, дзе правёў сустрэчу з навучэнцамі.

27 кастрычніка 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў малебен і закладку капсулы ў храме свяшчэннамучаніка і цаліцеля Панцеляімана ў аг.Выверы Маладзечанскага раёна.

28 кастрычніка 2018 года, у Нядзелю 23-ю пасля Пяцiдзясятнiцы, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў богаслужэнне ў храме свяціцеля Мікалая Цудатворцы п.Чысць Маладзечанскага раёна.

21 кастрычніка 2018 года з благаславення епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла ў Палацы культуры г.Маладзечна прайшоў II Адкрыты духоўны фестываль "Музыка душы маёй".

Старонка 1 з 56

Рэкамендуем

© 2018 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая