Панядзелак, 28 Кастрычнік 2019 11:24

Епіскап Павел асвяціў храм у гонар Уваскрасення Хрыстовага горада Стоўбцы

27 кастрычніка 2019 года, у Тыдзень 19-ы па Пяцідзесятніцы, дзень памяці святых айцоў VII Сусьветнага сабору, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў чын вялікага асвячэння храма ў гонар Уваскрэсення Хрыстова горада Стоўбцы і ўзначаліў Божую літургію.

Уладыку саслужылі: сакратар епархіяльнага ўпраўлення протаіерэй Віталь Багданёнак, благачынны Стаўбцоўскай акругі протаіерэй Аляксандр Марцінчык, настаяцель храма протаіерэй Віталь Шаркоў, клірыкі Стаўбцоўскага благачыння.

Пропаведзь перад прычасцем вымавіў аіерэй Cергій Андрэеў

Епіскап Павел павіншаваў духавенства і прыхаджан з асвячэннем храма і звярнуўся да прыхажан з архіпастырскім словам.

Ўладыка павіншаваў прычасьнікаў з прыняццем Святых Хрыстовых Тайн і падаў усім архіпастырскак благаслаўленне.рэя

Фотагалерэя

Прачытана 114 разоў

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая