Панядзелак, 14 Кастрычнік 2019 17:45

Епіскап Павел узначаліў Божую літургію ў храме Нараджэння Прасвятой Багародзіцы в. Дуброво

13 кастрычніка 2019 года, у Тыдзень 17-ы па Пяцідзесятніцы, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Нараджэння Прасвятой Багародзіцы в. Дубрава.

Маладзечанскага раёна. За багаслужэннем была здзейсненая хіратонія дыякана Сергія Кірылаўца ў прасвітара, студэнта другога курсу Мінскай духоўнай акадэміі Дзмітрыя Яцэнка ў дыякана.

Уладыку саслужылі: сакратар епархіяльнага ўпраўлення протаіерэй Віталь Багданенок, благачынны цэркваў Радашковіцкай акругі протаіерэй Тамаш Шаплыка, настаяцель храма Пакрова Прасвятой Багародзіцы в. Краснае іерэй Мікалай Хадакоўскі, настаяцель храма Нараджэння Найсвяцейшай Багародзіцы протаіерэй Іаан Крупко.

Пропаведзь перад прычасцем вымавіў протаіерэй Іаан Крупко.

Па заканчэнні набажэнствы епіскап Павел звярнуўся да прысутных з архіпастырскім словам і падаў усім благаслаўленне.

Фотарэпартаж

Прачытана 108 разоў

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая