Нядзеля, 07 Ліпень 2019 22:42

У свята Нараджэння слаўнага Прарока Прадцечы і Хрысціцеля Гасподняга Іаана епіскап Павел узначаліў Божую літургію ў храме Нараджэння Іаана Прадцечы ў в. Аляхновічы

7 ліпеня 2019 года, у Нядезлю 3-ю па Пяцідзесятніцы ў свята Нараджэння слаўнага Прарока Прадцечы і Хрысціцеля Гасподняга Іаана епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божкую літургію ў храме Нараджэння  Іаана Прадцечы ў в. Аляхновічы Маладзечанскага раёна.

Уладыку саслужылі: благачынны цэркваў Радашковіцкай акругі протаіерэй Фама Шаплыка, настаяцель храма Пакрова Прасвятой Багародзіцы в.Краснае Маладзечанскага раёна іерэй Мікалай Хадакоўскі, настаяцель храма протаіерэй Георгій Комель,

Пропаведзь перад прычасцем вымавіў протаіерэй Георгій Комель.

Па заамвоннай малітве адбыўся святочны хрэсны ход з малебнам святому прароку Іанну Прадцечу.

Па заканчэнні багаслужэння епіскап Павел звярнуўся да прысутных са словамі настаўлення і падаў усім архіпастырскае благаславенне.

Фоторэпартаж

Прачытана 59 разоў

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая