Аўторак, 07 Май 2019 18:49

У суботу светлай сядміцы епіскап Павел узначаліў літургію ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы г. Вілейка

У суботу светлай сядміцы епіскап Павел узначаліў літургію ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы г. Вілейка

Уладыку саслужылі: сакратар епархіяльнага ўпраўлення протаіерэй Віталь Багданенак, настаяцель храма протаіерэй Вячаслаў Вабішчэвіч.

За набажэнствам маліліся: старшыня Вілейскага раённага выканаўчага камітэта Бегунец Алег Паўлавіч, намеснік старшыні Вілейскага раённага выканаўчага камітэта па сацыяльнай сферы і ідэалагічнай працы Дзяруга Святлана Міхайлаўна.

Перад прычасцем было зачытана Велікоднае пасланне мітрапаліта Мінскага і Заслаўскага Паўла, Патрыяршага Экзарха ўсяе Беларусі.

Па заамвоннай малітве епискап Павел прачытаў малітву на раздрабленне артаса.

Па заканчэнні багаслужэння епіскап Павел звярнуўся да прысутных з архіпастырскай пропаведдзю і павіншаваў усіх са светлым святам Пасхі Хрыстовай.

Фотарэпартаж

Прачытана 228 разоў

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая