Аўторак, 07 Май 2019 16:19

У сераду Светлай сядміцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў літургію ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы г.Дзяржынск.

Уладыку саслужылі: сакратар епархіяльнага ўпраўлення протаіерэй Віталь Багданенок, благачынны цэркваў Дзяржынскага акругі, настаяцель храма протаіерэй Барыс Палтаржыцкі, клірыкі Дзяржынскага благачыння.

За літургіяй маліліся: намеснік старшыні Дзяржынскага райвыканкама Чаган Аляксандр Сяргеевіч, дырэктар ГДК г.Дзяржынск Чаган Таццяна Іванаўна, намеснік начальніка аддзела мадэрнізацыі ААТ "Газпрам трансгаз Беларусь" Кузьмініч Юрый Фёдаравіч, дырэктар ПВУП "Майстар Метал" Варанцоў Андрэй Уладзіміравіч, дырэктар Дзяржынскага ДБУ Лічык Віктар Аляксандравіч.

На малым ўваходзе клірык храма Прасвятой Багародзіцы г.Дзяржынск іерэй Павел Сянкевіч быў узнагароджаны правам нашэння наперснага крыжа.

Перад прычасця было зачытана Велікоднае пасланне мітрапаліта Мінскага і Заслаўскага Паўла, Патрыяршага Экзарха ўсяе Беларусі.

Па заамвонай малітве адбыўся святочны хрэсны ход вакол храма.

Па заканчэнні богаслужэння епіскап Павел звярнуўся да прысутных з архіпастырскай пропаведдзю і павіншаваў усіх са светлым святам Пасхі Хрыстовай.

Прачытана 242 разоў Последнее изменение Аўторак, 07 Май 2019 16:30

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая