Пятніца, 15 Люты 2019 17:12

У свята Стрэчання Гасподняга епіскап Павел здзейсніў богаслужэнне ў храме Нараджэння Іаана Прадцечы в.Засулле Стаўбцкоўскага раёна

15 лютага 2019 года, у свята Стрэчання Гасподняга, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Нараджэння Іаана Прадцечы в.Засулле Стаўбцоўскага раёна.

Уладыку саслужылі: сакратар епархіяльнага праўлення протаіерэй Віталь Багданёнак, благачынны цэркваў Стаўбцоўскай акругі протаіерэй Аляксандр Марцінчык, настаяцель храма іерэй Іаан Ляшкевіч.

За літургіяй былі ўзнесены малітвы пра пацярпеўшых і нявінна забітых ў здарэнні ў Стаўбцоўскай сярэдняй школе №2.

Пропаведзь перад прычасцем прамовіў іерэй Іаан Ляшкевіч.

Пасля богаслужэння епіскап Павел здзейсніў чын асвячэння свечак, а затым звярнуўся да прысутных са словамі навучання і падаў усім архіпастарскае благаславенне.

Фотарэпартаж.

Прачытана 251 разоў Последнее изменение Нядзеля, 17 Люты 2019 17:17

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая