15 ліпеня 2017 года, у суботу 6-га тыдня пасля Пяцідзясятніцы, палажэння сумленнай рызы Прасвятой Багародзіцы ў Влахерне, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў святочную Божую літургію ў храме Палажэння сумленнай рызы Прасвятой Багародзіцы ў Влахерне в.Груздава Маладзечанскага раёна.

У скраду 6-га тыдня пасля Пяцідзясятніцы, хвалебных і ўсехвальных першавярхоўных апосталаў Пятра і Паўла, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў святочную Божую літургію ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

11 ліпеня 2017 года, напярэдадні дня памяці святых Першавярхоўных апосталаў Пятра і Паўла, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

У Нядзелю 5-ю пасля Пяцідзясятніцы, Ціхвінскай іконы Божай Маці, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Святой Жываначальнай Троіцы в.Даўгінава Вілейскага раёна.

Напярэдадні Нядзелі 5-й пасля Пяцідзясятніцы, Ціхвінскай іконы Божай Маці, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

7 ліпеня 2017 года, свята Нараджэння сумленнага слаўнага Прарока, Прадцечы і Хрысціцеля Гасподняга Іаана, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў святочную Божую літургію ў храме Нараджэння Іаана Прадцечы ў в.Аляхновічы Маладзечанскага раёна.

У Нядзелю 4-ю пасля Пяцідзясятніцы, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію у храме Святой Жываначальнай Троіцы г.Мядзела.

У Нядзелю 3-ю пасля Пяцідзясятніцы, свята Сабора Беларускіх святых епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Сабора Беларускіх святых у в.Шашкі Стаўбцоўскага раёна.

Напярэдадні Нядзелі 3-й пасля Пяцідзясятніцы, Сабора Беларускіх святых, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў усяночнае трыванне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

У Нядзелю 2-ю пасля Пяцідзясятніцы, Усіх Святых у зямлі Расійскай праззяўшых, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію ў храме Праабражэння Гасподняга в.Чаркасы Дзяржынскага раёна.

Старонка 1 з 36

Рэкамендуем

© 2017 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая