У Нядзелю 11-ю пасля Пяцідзясятніцы, апосталаў ад 70-ці Сілы, Сілуана, Крыскента, Епенета і Андроніка, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў богаслужэнне ў храме арханёла Міхаіла в.Налібокі Стаўбцоўскага раёна.

9 жніўня 2018 года, у дзень памяці святога Панцеляімана, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў богаслужэнне ў храме святога Георгія Пераможцы в.Лоск Валожынскага раёна.

У свята ўспення праведнай Ганны, маці Прасвятой Багародзіцы, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў урачыстасці па выпадку прастольнага свята Кафедральнага сабора святой Ганны г.Стоўбцы.

6 жніўня 2018 года, у дзень памяці святых князёў Барыса і Глеба, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы г.Дзяржынск.

5 жніўня 2018 года, у Нядзелю 10-ю пасля Пяцідзясятніцы, Пачаеўскай іконы Божай Маці, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў святочнае богаслужэнне ў храме святога прарока Іліі г.п.Радашковічы Маладзечанскага раёна. У мястэчку асоба шануецца спіс Пачаеўскай іконы Божай Маці, які захоўваецца ў Іліінскім храме.

2 жніўня 2018 года ў дзень памяці прарока Іліі, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў святочнае богаслужэнне ў храме прарока Іліі в.Нарач Мядзелскага раёна.

Напярэдадні дня памяці святога прарока Іліі епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

30 ліпеня 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў чын асвячэння новага купала і крыжа, якія будуць усталяваны над храмам Ражджаства Хрыстовага, што будуецца ў 6-ым мікрараёне г.Маладзечна.

29 ліпеня 2018 года, у Нядзелю 9-ю пасля Пяцідзясятніцы, памяці айцоў шасці Сусветных сабораў, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Святой Троіцы г.п.Крывічы Мядзелскага раёна.

У Нядзелю 8-ю пасля Пяцідзясятніцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Ўзнясення Гасподняга в.Заскавічы Маладзечанскага раёна.

Старонка 1 з 49

Рэкамендуем

© 2018 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая