У суботу светлай сядміцы епіскап Павел узначаліў літургію ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы г. Вілейка

Уладыку саслужылі: сакратар епархіяльнага ўпраўлення протаіерэй Віталь Багданенак, настаяцель храма протаіерэй Вячаслаў Вабішчэвіч.

У чацвер светлай сядміцы епіскап Павел узначаліў літургію ў храме Святой Тройцы г. Мядзел

Уладыку саслужылі: сакратар епархіяльнага ўпраўлення протаіерэй Віталь Багданенак, благачынны цэркваў Мядзельскага акругі, настаяцель храма протаіерэй Ігар Шалуха, клірыкі Мядзельскага благачыння.

У сераду Светлай сядміцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў літургію ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы г.Дзяржынск.

Уладыку саслужылі: сакратар епархіяльнага ўпраўлення протаіерэй Віталь Багданенок, благачынны цэркваў Дзяржынскага акругі, настаяцель храма протаіерэй Барыс Палтаржыцкі, клірыкі Дзяржынскага благачыння.

У аўторак Светлай сядміцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел ўзначаліў літургію ў храме святых апосталаў Пятра і Паўла г.Узда.

Уладыку саслужылі: сакратар епархіяльнага ўпраўлення протаіерэй Віталь Багданенак, благачынны цэркваў Уздзенскага акругі, настаяцель храма протаіерэй Рыгор Чарапеннікаў, клірыкі Уздзенскага благачынія, клірыкі епархій Мінскай мітраполіі.

У аўторак Светлай сядміцы адбылося святочнае богаслужэнне ў Петра-Паўлаўскім храме г. Узда

У свята Светлага Хрыстова Ўваскрэсення епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў начное богаслужэнне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

Увечары 28 красавіка 2019 года  епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Пасхальную вячэрню ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

Увечары 25 красавіка, напярэдадні Вялікага Пятка, дня ўспаміну Святых выратавальных Пакут Госпада нашага Іісуса Хрыста, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў утраню з чытаннем дванаццаці Пакутных Евангелляў у Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

У Вялікі Чацвер, дзень успаміну Таемнай Вячэры, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў вячэрню з Божай літургіяй свяціцеля Васіля Вялікага і чын амавення ног у Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

У Вялікую сераду епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію Ранейасвячоных Дароў у храме прападобнай Марыі Егіпецкай г.Вілейка.

Старонка 1 з 56

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая