У Нядзелю 3-ю пасля Пяцідзясятніцы, Сабор беларускіх святых, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Святой Троіцы аг.Княгінін Мядзелскага раёна.

Напярэдадні дня памяці беларускіх святых епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

10 чэрвеня 2018 года, у Нядзелю 2-ю пасля Пяцідзясятніцы, Усіх святых зямлі Рускай, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы в.Доры Валожынскага раёна.

У Нядзелю 1-ю пасля Пяцідзясятніцы, Усіх Святых, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Ўсіх Святых г.Маладзечна.

27 мая 2018 года, у дзень Святой Троіцы, Пяцідзясятніцы, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі здзейсніў Божую літургію ў злучэнні з вячэрняй у храме Святой Жываначальнай Троіцы в.Кіявец Валожынскага раёна.

Напярэдадні свята Святой Троіцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

22 мая 2018 года, у дзень памяці перанясення мошчаў свяціцеля і цудатворца Мікалая з Мірт Лікійскіх у Бар, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі здзейсніў Божую літургію ў храме ў гонар свяціцеля Мікалая Цудатворцы п.Энергетыкаў Дзяржынскага раёна.

У свята Ўзнясення Гасподняга епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў святочнае богаслужэнне ў храме Ўзнясення Гасподняга г.Фаніпаль Дзяржынскага раёна.

У Нядзелю 6-ю пасля Пасхі, апостала Іакава Зеведзеева, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Ўспення Прасвятой Багародзіцы в.Новы Свержань Стаўбцоўскага раёна.

У Нядзелю 5-ю пасля Пасхі, пра самаранку, дзень памяці святога вялікамучаніка і Пераможцы Георгія, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме святога Георгія Пераможцы в.Лоск Валожынскага раёна.

Старонка 1 з 47

Рэкамендуем

© 2018 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая