7 жніўня 2019 года, у свята успення Святой правяднай Ганны, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію ў кафедральным саборы святой Ганны горада Стоўбцы.

6 жніўня 2019 года, у дзень памяці свяціцеля Георгія (Каніскага), архіепіскапа Магілёўскага, мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі, архіепіскапы: Пінскі і Лунінецкі Сцяфан; Магілёўскі і Мсціслаўскі Сафроній; Гомельскі і Жлобінскі Сцяфан; епіскапы: Тураўскі і Мазырскі Леанід; Барысаўскі і Мар'інагорскі Веніямін; Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел; Бараўлянскі Ігнацій, вікарый Мінскай епархіі, здзейснілі Бажэственную літургію ў Спаса-Праабражэнскім саборы горада Магілёва.

4 жніўня 2019 года, у Тыдзень 7-ы пасля Пяцідзесятніцы, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы в. Доры Валожынскага раёна.

2 жніўня 2019 года ў дзень памяці прарока Іліі, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў святочнае богаслужэнне ў храме прарока Іліі в.Нарач Мядзелскага раёна.

12 ліпеня 2019 года, у дзень памяці святых апосталаў Пятра і Паўла епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію ў кафедральным саборы Успення Прасвятой Багародзіцы.

7 ліпеня 2019 года, у Нядезлю 3-ю па Пяцідзесятніцы ў свята Нараджэння слаўнага Прарока Прадцечы і Хрысціцеля Гасподняга Іаана епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божкую літургію ў храме Нараджэння  Іаана Прадцечы ў в. Аляхновічы Маладзечанскага раёна.

30 чэрвеня 2019 года, у Нядзелю 2-ю па Пяцідзесятніцы, Усіх святых у зямлі Рускай прасіялых, біскуп Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію Ў храме Святой Тройцы г.п. Крывічы Мядзельскага раёну.

27 чэрвеня 2019 года, у чацвер 2-га тыдня пасля Пяцідзесятніцы, у дзень святкавання Мар'інагорскага абраза Божай Маці, мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі, узначаліў Бажэственную літургію ў Аляксандра-Неўскім саборы горада Мар'іна Горка Мінскай вобласці.

23 чэрвеня 2019 года, у нядзелю 1-ю па Пяцідзесятніцы, Усіх святых, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію у храме Святой Тройцы аг. Княгінін Мядзельскага района.

16 траўня 2019 года, у нядзелю 8-ю па Пасхе, дзень Святой Тройцы, Пяцідзесятніцы, епіскап Маладзечненскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў злучэнні з вячэрняй у храме Святой Жываначальнай Троіцы в. Даўгінава Вілейскага раёна.

Старонка 1 з 57

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая