16 кастрычніка 2019 года ў культурна-дзелавым цэнтры «Дом Масквы» ў горадзе Мінску адбылося ўрачыстае адкрыццё праваслаўнай кніжнай выстаўкі-форуму «Радасць Слова».

14 кастрычніка 2019 года, у свята Пакроў Прасвятой Багародзіцы, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургіі ў Пакроўскім храме горада Дзяржынск.

13 кастрычніка 2019 года, напярэдадні свята Пакрова Прасвятой Багародзіцы, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Пакроўскім храме г. Маладзечна.

13 кастрычніка 2019 года, у Тыдзень 17-ы па Пяцідзесятніцы, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Нараджэння Прасвятой Багародзіцы в. Дубрава.

Епіскап Павел узначаліў Божую літургію ў храме Нараджэння Прасвятой Багародзіцы в. Дубрава

6 кастрычніка 2019 года, у Тыдзень 16-ы па Пяцідзесятніцы, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы в. Гародзькі Валожынскага раёна. За багаслужэннем была здзейснена хіратонія ў дыяканы студэнта 1-га курса Мінскай духоўнай акадэміі Алексія Кручко.

29 верасня 2019 года, у Тыдзень 15-ы па Пяцідзесятніцы, па Уздвіжанне, у  ўладкаваным павільёне на плошчы перад Свята-Духавым кафедральным саборы горада Мінска адбылася Божая літургія, служэнне якой было прымеркавана да 30-годдзя з дня ўтварэння Беларускага Экзархата Маскоўскага Патрыярхата.

27 верасня 2019 года, у свята Уздвіжання Часного і Жыватворнага Крыжа Гасподняга, епiскап  Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме святога Іосіфа Абручнiка в. Гарадзілава Маладзечанскага раёна.

26 верасня 2019 года, напярэдадні свята Уздвіжання Святога і Жыватворчага Крыжа Гасподняга, епiскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел, здзейсніў усяночнае трыванне з чынам Уздвiжання Крыжа Хрыстова ў Успенскім кафедральным саборы г. Маладзечна.

Напярэдадні свята Уздвіжання Святога і Жыватворчага Крыжа Гасподняга епiскап Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Успенскім кафедральным саборы г. Маладзечна

Старонка 1 з 60

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая