“Нябёсы годна ды весяляцца, зямля ж ды радуецца, ды святкуе і ўвесь свет, як бачны, так і нябачны: бо Хрыстос паўстаў, весялосць вечная”. (Трапар велікоднага канону)

Улюбёныя ў Госпадзе пачэсныя айцы! Дарагія браты і сёстры!

У гэты нарачоны і святы дзень, ад усяго сэрца рад вітаць усіх Вас словамі пераможнага лікавання:

ХРЫСТОС УВАСКРЭС!

ПАСЛАННЕ ДА РАЖДЖАСТВА ХРЫСТОВАГА
епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага ПАЎЛА

"Не бойцеся, бо вось абвяшчаю вам радасць вялікую, якая будзе ўсяму народу: нарадзіўся вам сёння ў горадзе Давідавым Збавіцель, Які ёсць Хрыстос Гасподзь" (Лк. 2:10-11).

Возлюбленные о Господе всечестные отцы! Дорогие братья и сестры!

На протяжении многих веков весь христианский мир имеет прекрасную возможность приветствовать друг друга радостными словами:

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

Это приветствие, полное ликования, освящает радостью и благоговением наши сердца, вера в Воскресение Христово является основой всей нашей жизни, ибо "Ныне все наполнилось светом: небо, земля и преисподняя; да празднует же вся тварь восстание Христа, на котором она утверждается".

ПАСЛАННЕ ДА РАЖДЖАСТВА ХРЫСТОВАГА
епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла
пастырам, манахам і ўсім верным дзецям
Маладзечанскай епархіі
Беларускай Праваслаўнай Царквы

Узлюбленыя ў Хрысце, Які нарадзіўся, шаноўныя айцы, дарагія браты і сёстры! Зноў, міласцю Божай, мы з хваляваннем і радасцю ў сэрцах сустракаем свята Ражджаства Хрыстовага. Прасвятая Дзева нарадзіла ўсяму чалавецтву Абяцанага Месію, Спасіцеля свету: «І Слова стала плоццю, і жыло сярод нас, і мы бачылі славу Яго ад Айца, славу як Адзінароднага» (Ін. 1: 14).

Ваше Преосвященство, разрешите поздравить Вас с первой годовщиной архиерейской хиротонии! Уже год Вы несете свое служение на Молодечненской земле. Нравится ли Вам здесь? Обычно архиереям всегда задают вопрос о первых впечатлениях. Поделитесь, что ожидали, что увидели на самом деле, что стало неожиданным после знакомства с епархией?

Возлюбленные о Воскресшем Господе и Спасителе нашем Иисусе Христе досточтимые отцы, братья и сестры!

В сей великий и радостный день Светлого Христова Воскресения обращаю ко всем вам, дорогие мои, эти жизнеутверждающие слова:

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

Ваша Святасць, Свяцейшы Ўладыка і айцец! Вашы Высокапраасвяшчэнствы і Праасвяшчэнствы, багамудрыя архіпастары!

Найвялікшай выгодай і найвялікшай адказнасцю для хрысціяніна з'яўляецца служэнне Госпаду і Богу нашаму Ісусу Хрысту і Яго Святой Царкве. Закліканы да вышэйшай ступені гэтага служэння і найвышэйшай адказнасці, якую можа панесці чалавек, у пакоры і ўсведамленні сваёй нягоднасці маю быць сёння перад вамі. Страх і збянтэжанасць перапаўняюць маё сэрца ад разважання пра тыя цяжкасці, з якімі непазбежна прыйдзецца сустрэцца на цярністым шляху архіерэйства.

Рэкамендуем

© 2017 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая