«Хрыстос нараджаецца, - слаўце! Хрыстос з нябёсаў, - сустракайце! Хрыстос на зямлі, - узносцеся! Спявай Богу, уся зямля, і з радасцю спявайце, людзі: бо Ён праславіўся».
(Ірмас 1 песні канона Свята).

Узлюбленыя ў Госпадзе пачэсныя айцы! Дарагія браты і сёстры! З вялікай духоўнай радасцю віншую Вас са светлым святам Ражджаства Хрыстовага і надыйшоўшым Новым, 2019, годам!

“Прыдзіце, спазнаем новага плода вінаграднай лазы, Божай радасці, у хвалебны дзень уваскрэсення, і прымем удзел у Царстве Хрыста, апяваючы Яго, як Бога, назаўжды.” (Трапар пасхальнага канона)

Улюбёныя ў Госпадзе пачэсныя айцы! Дарагія браты і сёстры!

Выконваючы шматвекавую традыцыю, з вялікай радасцю ў сэрцы, вітаю Вас словамі:

ХРЫСТОС УВАСКРЭС!

«Віфлеем, рыхтуйся, ды ўладкоўваюцца яслі; пячора, прымай: Праўда прыйшла. Цень прабег, і Бог чалавекам ад Дзевы з’явіўся, прыняўшы вобраз падобны нам і абожыўшы тое, што прыняў».
(Стыхіра першай гадзіны).

Сардэчна віншую Вас, пачэсныя айцы, браты і сёстры з вялікім святам Ражджаства Хрыстовага, пра якое анёльскі хор узвясціў словамі: «Слава ў вышніх Богу і на зямлі мір, у людзях добрая воля» (Лк. 2,14).

“Нябёсы годна ды весяляцца, зямля ж ды радуецца, ды святкуе і ўвесь свет, як бачны, так і нябачны: бо Хрыстос паўстаў, весялосць вечная”. (Трапар велікоднага канону)

Улюбёныя ў Госпадзе пачэсныя айцы! Дарагія браты і сёстры!

У гэты нарачоны і святы дзень, ад усяго сэрца рад вітаць усіх Вас словамі пераможнага лікавання:

ХРЫСТОС УВАСКРЭС!

ПАСЛАННЕ ДА РАЖДЖАСТВА ХРЫСТОВАГА
епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага ПАЎЛА

"Не бойцеся, бо вось абвяшчаю вам радасць вялікую, якая будзе ўсяму народу: нарадзіўся вам сёння ў горадзе Давідавым Збавіцель, Які ёсць Хрыстос Гасподзь" (Лк. 2:10-11).

Возлюбленные о Господе всечестные отцы! Дорогие братья и сестры!

На протяжении многих веков весь христианский мир имеет прекрасную возможность приветствовать друг друга радостными словами:

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

Это приветствие, полное ликования, освящает радостью и благоговением наши сердца, вера в Воскресение Христово является основой всей нашей жизни, ибо "Ныне все наполнилось светом: небо, земля и преисподняя; да празднует же вся тварь восстание Христа, на котором она утверждается".

ПАСЛАННЕ ДА РАЖДЖАСТВА ХРЫСТОВАГА
епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла
пастырам, манахам і ўсім верным дзецям
Маладзечанскай епархіі
Беларускай Праваслаўнай Царквы

Узлюбленыя ў Хрысце, Які нарадзіўся, шаноўныя айцы, дарагія браты і сёстры! Зноў, міласцю Божай, мы з хваляваннем і радасцю ў сэрцах сустракаем свята Ражджаства Хрыстовага. Прасвятая Дзева нарадзіла ўсяму чалавецтву Абяцанага Месію, Спасіцеля свету: «І Слова стала плоццю, і жыло сярод нас, і мы бачылі славу Яго ад Айца, славу як Адзінароднага» (Ін. 1: 14).

Ваше Преосвященство, разрешите поздравить Вас с первой годовщиной архиерейской хиротонии! Уже год Вы несете свое служение на Молодечненской земле. Нравится ли Вам здесь? Обычно архиереям всегда задают вопрос о первых впечатлениях. Поделитесь, что ожидали, что увидели на самом деле, что стало неожиданным после знакомства с епархией?

Возлюбленные о Воскресшем Господе и Спасителе нашем Иисусе Христе досточтимые отцы, братья и сестры!

В сей великий и радостный день Светлого Христова Воскресения обращаю ко всем вам, дорогие мои, эти жизнеутверждающие слова:

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая