Пятніца, 18 Студзень 2019 21:52

Епіскап Павел наведаў святочны канцэрт "Святло Ражджаства Хрыстова" ў г.Вілейка

17 студзеня 2019 года ў Палацы культуры г.Вілейка адбыўся традыцыйны святочны канцэрт "Святло Ражджаства Хрыстова". Епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў мерапрыемства ў якасці ганаровага госця.

На мерапрыемстве прысутнічалі старшыня Вілейскага райвыканкама Бегунец Алег Паўлавіч, намеснік старшыні па сацыяльнай сферы Дзяруга Святлана Міхайлаўна, благачынны цэркваў Вілейскай акругі іераманах Аляксандр Шмырко, святары Вілейскага благачыння і жыхары горада.

Арганізатарам мерапрыемства выступілі Вілейскае благачынне Маладзечанскай епархіі і Вілейскі райвыканкам.

Пасля святочнага канцэрту епіскап Павел павіншаваў вилейчан з Ражджаством Хрыстовым, а таксама падзякаваў удзельнікаў мерапрыемства за выступленне.

Свае віншаванні залу і арганізатарам мерапрыемства адрасаваў і старшыня Вілейскага райвыканкама Алег Паўлавіч Бегунец.

Фотарэпартаж.

Прачытана 342 разоў Последнее изменение Пятніца, 18 Студзень 2019 21:56

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая