Чацвер, 22 Сакавік 2018 21:43

Епіскап Павел саслужыў Патрыяршаму Экзарху за літургіяй Ранейасвячоных Дароў у Свята-Духавым кафедральным саборы

22 сакавіка 2018 года, у чацвер пятага тыдня Вялікага паста, мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі, у саслужэнні архіепіскапа Гомельскага і Жлобінскага Стэфана; епіскапаў: Барысаўскага і Мар'інагорскага Веніяміна, Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла, Слуцкага і Салігорскага Антонія здзейсніў Божую літургію Ранейасвячоных Дароў у Свята-Духавым кафедральным саборы горада Мінска.

Архіпастарам саслужылі: кіраўнік справамі Мінскай Экзархіі архімандрыт Сергій (Брыч), настаяцелі храмаў Мінскай епархіі, клірыкі Свята-Духова кафедральнага сабора і госці ў святым сане.

Пасля богаслужэння з віншаваннем да Патрыяршага Экзарха па выпадку 26-годдзя з дня яго архіерэйскай хіратоніі звярнуўся архіепіскап Гомельскі і Жлобінскі Стэфан і паднёс у дарунак святую прасфору і кветкі.

У зваротным слове Патрыяршы Экзарх падзякаваў архіпастараў, вернікаў і духавенства сабора за віншаванне, добрыя пажаданні і звярнуўся да ўсіх прысутных у храме са словам навучання.

Мітрапаліт Павел павіншаваў усіх прычаснікаў з прыняццем Святых Хрыстовых Таін і падаў усім архіпастарскае благаславенне.

Спасылка на фотарэпартаж

Прачытана 742 разоў Последнее изменение Чацвер, 22 Сакавік 2018 21:48

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая