12 красавіка 2019 года адбыўся архіпастарскі візіт епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла ў Маладзечанскі дзяржаўны каледж. Уладыку сустракаў дырэктар каледжа Дзмітрый Леанідавіч Богдан.

11 красавіка 2019 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў установу адукацыі "Маладзечанскі дзяржаўны медыцынскі каледж". Уладыку сустракала намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце Святлана Генрыхаўна Рушлевіч.

Мерапрыемства прайшло ў рамках XI Рэспубліканскага конкурсу «Жанчына года Беларусі – 2018». У спіс намінантаў увайшлі 28 кандыдатак з усёй Мінскай вобласці, якіх ушаноўвалі ў пяці намінацыях: «Лідарства і паспяховае кіраўніцтва», «Актыўная жыццёвая пазіцыя», «Духоўнасць і культура», «Гаспадыня села» і «Матчына слава».

18 лютага 2019 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў гімназію №10 г.Маладзечна, дзе правёў сустрэчу з навучэнцамі старэйшых класаў на духоўна-маральныя тэмы.

14 лютага 2019 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў Маладзечанскую школу-інтэрнат для дзяцей з захворваннямі касцёва-цягліцавай сістэмы і злучальнай тканіны. Уладыку сустракала намеснік дырэктара школы Прэсняцова Алена Анатольеўна.

12 лютага 2019 года, у дзень памяці Сабора сусветных настаўнікаў і свяціцеляў Васіля Вялікага, Рыгора Багаслова і Іаана Залатавуста, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел саслужыў мітрапаліту Мінскаму і Заслаўскаму Паўлу, Патрыяршаму Экзарху всея Беларусі, за Божай літургіяй ва Ўспенскім саборы Жыровіцкага мужчынскага манастыра.

18 студзеня 2019 года ў Палацы культуры г.Маладзечна прайшло ўрачыстае мерапрыемства, прысвечанае 100-годдзю з дня стварэння БССР. На мерапрыемстве адбылася цырымонія ўзнагароджання ганаровым званнем "Чалавек года Міншчыны" за 2018 год.

17 студзеня 2019 года ў Палацы культуры г.Вілейка адбыўся традыцыйны святочны канцэрт "Святло Ражджаства Хрыстова". Епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў мерапрыемства ў якасці ганаровага госця.

7 снежня 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў Маладзечанскі дзяржаўны каледж, дзе правёў сустрэчу з навучэнцамі.

15 лістапада 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў гімназію №10 г.Маладзечна. Уладыку сустракала дырэктар установы адукацыі Камкова Таццяна Генадзеўна.

Старонка 1 з 16

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая