14 лютага 2019 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў Маладзечанскую школу-інтэрнат для дзяцей з захворваннямі касцёва-цягліцавай сістэмы і злучальнай тканіны. Уладыку сустракала намеснік дырэктара школы Прэсняцова Алена Анатольеўна.

12 лютага 2019 года, у дзень памяці Сабора сусветных настаўнікаў і свяціцеляў Васіля Вялікага, Рыгора Багаслова і Іаана Залатавуста, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел саслужыў мітрапаліту Мінскаму і Заслаўскаму Паўлу, Патрыяршаму Экзарху всея Беларусі, за Божай літургіяй ва Ўспенскім саборы Жыровіцкага мужчынскага манастыра.

18 студзеня 2019 года ў Палацы культуры г.Маладзечна прайшло ўрачыстае мерапрыемства, прысвечанае 100-годдзю з дня стварэння БССР. На мерапрыемстве адбылася цырымонія ўзнагароджання ганаровым званнем "Чалавек года Міншчыны" за 2018 год.

17 студзеня 2019 года ў Палацы культуры г.Вілейка адбыўся традыцыйны святочны канцэрт "Святло Ражджаства Хрыстова". Епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў мерапрыемства ў якасці ганаровага госця.

7 снежня 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў Маладзечанскі дзяржаўны каледж, дзе правёў сустрэчу з навучэнцамі.

15 лістапада 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў гімназію №10 г.Маладзечна. Уладыку сустракала дырэктар установы адукацыі Камкова Таццяна Генадзеўна.

9 лістапада 2018 года, з благаславення Высокапраасвяшчэннага Паўла, мітрапаліта Мінскага і Заслаўскага, Патрыяршага Экзарха ўсяе Беларусі, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел прыняў удзел ва ўрачыстай цырымоніі адкрыцця і асвячэння помніка супрацоўнікам органаў унутраных спраў, загінуўшым пры выкананні службовага абавязку.

30 кастрычніка 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў Маладзечанскі дзяржаўны каледж, дзе правёў сустрэчу з навучэнцамі.

19 кастрычніка 20018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел прыняў удзел у фінале рэспубліканскай акцыі «Сям'я! Служым разам!», праведзенай Міністэрствам унутраных спраў Рэспублікі Беларусь, што прайшла ў Палацы культуры г.Маладзечна.

Епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў Маладзечанскі дзяржаўны музычны каледж імя М.К.Агінскага, дзе сустрэўся з педагагічным калектывам і навучэнцамі.

Старонка 1 з 16

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая