20 чэрвеня 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў летні аздараўленчы лагер "Дружба", які арганізаваны на базе ДУА "Гімназія № 7 г.Маладзечна". Уладыку сустракала кіраўнік лагера, намеснік дырэктара гімназіі па вучэбнай рабоце Бендукевіч Алена Віктараўна.

19 чэрвеня 2018 года мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі, узначаліў цырымонію адкрыцця выставы «Блажэнная Валянціна, духоўная заступніца зямлі Мінскай», на якой прадстаўлены працы ўдзельнікаў Трэцяга міжнароднага мастацкага пленэру «Святасць зямлі Беларускай», які прайшоў напачатку чэрвеня ў Маладзечанскай епархіі.

9 чэрвеня 2017 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў г.Дзяржынск, дзе, па запрашэнні кіраўніцтва Дзяржынскага раёна, прыняў удзел ва ўрачыстай раённай лінейцы "Выпускнік-2018", якая прайшла на Цэнтральнай плошчы горада.

8 чэрвеня 2018 года ўдзельнікі Трэцяга міжнароднага мастацкага пленэра "Святасць зямлі Беларускай" наведалі г.Маладзечна, дзе адбылася ўрачыстая цырымонія закрыцця пленэра і прэзентацыя выставы прац, створаных мастакамі на працягу нядзелі.

5 чэрвеня 2018 года, у свята прападобнай Еўфрасінні, ігуменні Полацкай, мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі, здзейсніў Божую літургію ў Крыжаўзвіжанскім саборы Спаса-Ефрасіннеўскага жаночага манастыра горада Полацку. Епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел саслужыў Яго Высокапраасвяшчэнству ў ліку сонма архіерэяў.

31 мая 2018 года, у чацвер 1-га тыдня пасля Пяцідзясятніцы, у аграгарадку Карма Добрушскага раёна Гомельскай вобласці прайшлі ўрачыстасці, прысвечаныя 20-годдзю з дня ўслаўлення малітоўніка зямлі Гомельскай — святога праведнага Іаана Кармянскага. Божую літургію ў спецыяльна ўсталяваным павільёне каля сцен Пакроўскага храма Іаана-Кармянскага жаночага манастыра ў аг.Карма ўзначаліў мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі.

30 мая 2018 года ў Мінскім епархіяльным упраўленні адбылося чарговае паседжанне Архірэйскага савета Мінскай мітраполіі.

30 мая 2018 года ў в.Станькава Дзяржынскага раёна, з благаславення епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла, адбылося ўрачыстае адкрыццё ІІІ Міжнароднага мастацкага пленэру "Святасць зямлі Беларускай", прысвечанага памяці блажэннай Валянціны Мінскай і Году малой радзімы ў Беларусі.

28 мая 2018 года, у дзень Святога Духа, мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі, у саслужэнні епіскапаў: Барысаўскага і Мар'інагорскага Веніяміна, Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла, Слуцкага і Салігорскага Антонія, здзейсніў Божую літургію ў Свята-Духавым кафедральным саборы горада Мінска.

20 мая 2018 года, у Нядзелю 7-ю пасля Пасхі, дзень памяці святых айцоў Першага Сусветнага Сабора і святкавання здабыцця Жыровіцкай іконы Божай Маці, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел прыняў удзел у святочных урачыстасцях ва Ўспенскім Жыровіцкім стаўрапігіяльным мужчынскім манастыры, якія ўзначаліў мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі.

Старонка 1 з 15

Рэкамендуем

© 2018 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая