9 красавіка 2018 года, у панядзелак Светлага тыдня, мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі, епіскапы Барысаўскі і Мар'інагорскі Веніямін, Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел, Слуцкі і Салігорскі Антоній здзейснілі Пасхальную вячэрню ў Свята-Духавым кафедральным саборы горада Мінска.

22 сакавіка 2018 года, у чацвер пятага тыдня Вялікага паста, мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі, у саслужэнні архіепіскапа Гомельскага і Жлобінскага Стэфана; епіскапаў: Барысаўскага і Мар'інагорскага Веніяміна, Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла, Слуцкага і Салігорскага Антонія здзейсніў Божую літургію Ранейасвячоных Дароў у Свята-Духавым кафедральным саборы горада Мінска.

Архіпастарам саслужылі: кіраўнік справамі Мінскай Экзархіі архімандрыт Сергій (Брыч), настаяцелі храмаў Мінскай епархіі, клірыкі Свята-Духова кафедральнага сабора і госці ў святым сане.

Пасля богаслужэння з віншаваннем да Патрыяршага Экзарха па выпадку 26-годдзя з дня яго архіерэйскай хіратоніі звярнуўся архіепіскап Гомельскі і Жлобінскі Стэфан і паднёс у дарунак святую прасфору і кветкі.

У зваротным слове Патрыяршы Экзарх падзякаваў архіпастараў, вернікаў і духавенства сабора за віншаванне, добрыя пажаданні і звярнуўся да ўсіх прысутных у храме са словам навучання.

Мітрапаліт Павел павіншаваў усіх прычаснікаў з прыняццем Святых Хрыстовых Таін і падаў усім архіпастарскае благаславенне.

Спасылка на фотарэпартаж

5 сакавіка 2018 гады ў Выдавецкім савеце Рускай Праваслаўнай Царквы пад старшынствам мітрапаліта Калужскага і Бароўскага Клімента прайшло пасяджэнне Палаты папячыцеляў Патрыяршай літаратурнай прэміі імя святых роўнаапостальных Кірыла і Мяфодзія.

2 сакавіка 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў сярэднюю школу №12 г.Маладзечна.

3 сакавiка 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў гiмназiю 3 г.Маладзечна.

28 лютага 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў Маладзечанскі дзяржаўны музычны каледж імя М.К.Агінскага. Уладыку сустракаў дырэктар каледжа Рыгор Сямёнавіч Сарока.

18 лютага 2018 года, у дзень правядзення выбараў дэпутатаў мясцовых Саветаў дэпутатаў, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел прыняў удзел у галасаванні на выбарчым участку № 24, размешчаным у памяшканні Маладзечанскага дзяржаўнага каледжа.

13 лютага 2018 года ва Ўспенскім Жыровіцкім манастыры адбылося першае паседжанне Арганізацыйнага камітэта па падрыхтоўцы святкавання ў 2020 годзе 550-годдзя з'яўлення Жыровіцкай іконы Божай Маці, 500-годдзя яе паўторнага здабыцця і 500-годдзя з часу заснавання Ўспенскага Жыровіцкага стаўрапігіяльнага манастыра. У паседжанні прыняў удзел епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел.

Урачыстасці пачаліся 12 лютага 2018 года з Божай літургіі ва Ўспенскім саборы Жыровіцкага манастыра, якую ўзначаліў Мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі.

10 лютага 2018 года Епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел прыняў удзел у абласным этапе рэспубліканскага конкурсу "Жанчына года Міншчыны - 2017", які прайшоў у Палацы культуры г.Маладзечна.

Старонка 1 з 13

Рэкамендуем

© 2018 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая