19 кастрычніка 20018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел прыняў удзел у фінале рэспубліканскай акцыі «Сям'я! Служым разам!», праведзенай Міністэрствам унутраных спраў Рэспублікі Беларусь, што прайшла ў Палацы культуры г.Маладзечна.

Епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў Маладзечанскі дзяржаўны музычны каледж імя М.К.Агінскага, дзе сустрэўся з педагагічным калектывам і навучэнцамі.

10 кастрычніка 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў сход ГА "Беларускі саюз жанчын", дзе выступіў з архіпастарскім словам.

28 верасня 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў гімназію № 6 г.Маладзечна.

21 жніўня 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел сустрэўся з удзельнікамі епархіяльнага злёту праваслаўнай моладзі, які праходзіць з 21 па 23 жніўня на базе Гасцінічнага комплексу «Парк» каля в.Шараі Валожынскага раёна.

20 чэрвеня 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў летні аздараўленчы лагер "Дружба", які арганізаваны на базе ДУА "Гімназія № 7 г.Маладзечна". Уладыку сустракала кіраўнік лагера, намеснік дырэктара гімназіі па вучэбнай рабоце Бендукевіч Алена Віктараўна.

19 чэрвеня 2018 года мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі, узначаліў цырымонію адкрыцця выставы «Блажэнная Валянціна, духоўная заступніца зямлі Мінскай», на якой прадстаўлены працы ўдзельнікаў Трэцяга міжнароднага мастацкага пленэру «Святасць зямлі Беларускай», які прайшоў напачатку чэрвеня ў Маладзечанскай епархіі.

9 чэрвеня 2017 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў г.Дзяржынск, дзе, па запрашэнні кіраўніцтва Дзяржынскага раёна, прыняў удзел ва ўрачыстай раённай лінейцы "Выпускнік-2018", якая прайшла на Цэнтральнай плошчы горада.

8 чэрвеня 2018 года ўдзельнікі Трэцяга міжнароднага мастацкага пленэра "Святасць зямлі Беларускай" наведалі г.Маладзечна, дзе адбылася ўрачыстая цырымонія закрыцця пленэра і прэзентацыя выставы прац, створаных мастакамі на працягу нядзелі.

5 чэрвеня 2018 года, у свята прападобнай Еўфрасінні, ігуменні Полацкай, мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі, здзейсніў Божую літургію ў Крыжаўзвіжанскім саборы Спаса-Ефрасіннеўскага жаночага манастыра горада Полацку. Епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел саслужыў Яго Высокапраасвяшчэнству ў ліку сонма архіерэяў.

Старонка 1 з 15

Рэкамендуем

© 2018 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая