18 лютага 2018 года, у дзень правядзення выбараў дэпутатаў мясцовых Саветаў дэпутатаў, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел прыняў удзел у галасаванні на выбарчым участку № 24, размешчаным у памяшканні Маладзечанскага дзяржаўнага каледжа.

13 лютага 2018 года ва Ўспенскім Жыровіцкім манастыры адбылося першае паседжанне Арганізацыйнага камітэта па падрыхтоўцы святкавання ў 2020 годзе 550-годдзя з'яўлення Жыровіцкай іконы Божай Маці, 500-годдзя яе паўторнага здабыцця і 500-годдзя з часу заснавання Ўспенскага Жыровіцкага стаўрапігіяльнага манастыра. У паседжанні прыняў удзел епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел.

Урачыстасці пачаліся 12 лютага 2018 года з Божай літургіі ва Ўспенскім саборы Жыровіцкага манастыра, якую ўзначаліў Мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі.

10 лютага 2018 года Епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел прыняў удзел у абласным этапе рэспубліканскага конкурсу "Жанчына года Міншчыны - 2017", які прайшоў у Палацы культуры г.Маладзечна.

5 лютага 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў сярэднюю школу №10 г.Маладзечна. Уладыку сустракалі прадстаўнікі адміністрацыі школы на чале з дырэктарам Камковай Таццянай Генадзеўнай.

8 студзеня 2018 года мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі, у саслужэнні епіскапаў: Барысаўскага і Мар'інагорскага Веніяміна; Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла і Слуцкага і Салігорскага Антонія здзейсніў вялікую вячэрню ў Свята-Духавым кафедральным саборы горада Мінска.

22 снежня 2017 года ў Малой зале Палаца культуры г.Маладзечна з благаславення і пад старшынствам епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцкоўскага Паўла прайшоў сход духавенства Маладзечанскай епархіі.

19 снежня 2017 года у Нацыянальнай бібліятэцы Беларусі адбылася прэзентацыя першага поўнага афіцыйнага рымска-каталіцкага выдання Новага Запавету на беларускай мове. У мерапрыемстве з благаславення Мітрапаліта Мінскага і Заслаўскага Паўла, Патрыяршага Экзарха ўсяе Беларусі, прыняў удзел епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел, Старшыня Выдавецкага савета Беларускай Праваслаўнай Царквы.

3 снежня 2017 года ў Мінскім епархіяльным упраўленні пры ўдзеле мітрапаліта Філарэта, Ганаровага Патрыяршага Экзарха ўсяе Беларусі, і пад старшынствам мітрапаліта Мінскага і Заслаўскага Паўла, Патрыяршага Экзарха ўсяе Беларусі, адбылося чарговае паседжанне Сінода Беларускай Праваслаўнай Царквы.

8 снежня 2017 года ў новым будынку Маладзечанскага епархіяльнага ўпраўлення пад старшынствам епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла адбылося выніковае ў 2017 годзе паседжанне Епархіяльнага савета.

Старонка 1 з 13

Рэкамендуем

© 2018 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая