25 мая 2018 года ў прыходзе храма святых роўнаапостальных Мяфодзія і Кірыла вучыцеляў Славенскіх г.Ваўкавыска Гродзенскай епархіі адбыўся III конкурс духоўнай паэзіі «Анёльскі голас». У конкурсе прынялі ўдзел выхаванцы нядзельнай школы храма Пакрова Прасвятой Багародзіцы г.Дзяржынск: Шыкуноў Мікалай і Красоўская Анастасія.

25 красавіка 2018 г. у Чысцінскім сельскім выканаўчым камітэце адбылося чарговае паседжанне Савета грамадскага пункта аховы правапарадку, у якім прынялі ўдзел прадстаўнікі мясцовай улады, праваахоўных органаў, МНС Маладзечанскага раёна, а таксама настаяцель прыхода храма свяціцеля Мікалая Цудатворцы п.Чысць протаіерэй Аляксандр Іваноў.

9 красавіка 2018 года для выхаванцаў Нядзельнай школы прыхода храма Святой Троіцы г.Мядзел прайшло Пасхальнае свята, арганізаванае настаяцелем прыхода, благачынным цэркваў Мядзелскай акругі протаіерэем Ігарам Шалуха.

У дзень Святой Пасхі, перад пачаткам вячэрняга богаслужэння, настаяцель храма свяціцеля Мікалая Цудатворцы п.Чысць Маладзечанскага раёна протаіерэй Аляксандр Іваноў здзейсніў у Чысцінскай міжраённай бальніцы святочны малебен, на якім прысутнічалі пацыенты і медперсанал.

9 сакавіка 2018 года ў Доме міласэрнасці "Вікторыя" прыхода храма прападобнай Еўфрасінні Полацкай г.п.Івянец Ракаўскага благачыння прайшла моладзевая сустрэча, якую падрыхтавалі ўдзельнікі івянецкага моладзевага братэрства, прысвечаная дзейнасці вядомага іерарха - мітрапаліта Віленскага і Літоўскага Іосіфа (Сямашкі).

У рамках правядзення мерапрыемства «Дзень праваслаўнай кнігі» ва Ўздзенскім благачынні адбылася сустрэча навучэнцаў 5-7-х класаў Уздзенскай раённай гімназіі са студэнтамі Інстытута тэалогіі імя святых Мяфодзія і Кірыла Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта.

З благаславення епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла ў Ільянскім благачынні прайшлі мерапрыемствы, прысвечаныя Дню праваслаўнай кнігі, з удзелам клірыкаў Ільянскага і Ракаўскага благачынняў Маладзечанскай епархіі.

17 лютага 2018 года настаяцель прыхода храма Святой Жываначальнай Троіцы аг.Маркава Гарадзілаўскага благачыння протаіерэй Мікалай Пешка разам з вернікамі храма ў аг.Маркава і храма святога Аляксандра Неўскага ў в.Турэц-Баяры здзейснілі паломніцкую паездку на месца пахавання святой блажэннай Валянціны Мінскай.

Моладзевае братэрства ў гонар прападобнай Еўфрасінні Полацкай, якое дзейнічае пры аднайменным храме ў г.п.Івянец Валожынскага раёна, 28 студзеня 2018 года правяло выніковае за 2017 год агульнае сабранне на тэрыторыі аграсядзібы "Ігліца".

7 студзеня 2018 года, пасля святочнай Божай літургіі, настаяцель прыхода храма свяціцеля Мікалая Цудатворцы ў п.Чысць протаіерэй Аляксандр Іваноў здзейсніў святочны малебен у Чысцінскай міжраённай бальніцы, пасля якога навучэнцы прыхадской нядзельнай школы павіншавалі пацыентаў і персанал бальніцы са святам.

Старонка 1 з 8

Рэкамендуем

© 2018 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая