У нядзелю 3 сакавіка 2019 года, пасля Божай літургіі ў Кафедральным саборы святой праведнай Ганны г.Стоўбцы быў адслужаны малебен на пачатак добрай справы. Затым пачаўся агульнагарадскі хрэсны ход, які з малітвай і царкоўным звонам адправіўся па вызначаным маршруце.

У дзень перадсвята Стрэчання Гасподняга, па традыцыі, настаяцель прыходу храма прападобнай Еўфрасінні Полацкай у г.п.Івянец протаіерэй Віктар Перагудаў наведаў дашкольную ўстанову ў в.Суднікі Валожынскага раёна.

У свята Ражджаства Хрыстова настаяцель храма свяціцеля Мікалая Цудатворцы п.Чысць протаіерэй Аляксандр Іваноў здзейсніў у Чысцінскай міжраённай бальніцы святочны малебен для пацыентаў, якія знаходзяцца ў гэты час на стацыянарным лячэнні.

25 мая 2018 года ў прыходзе храма святых роўнаапостальных Мяфодзія і Кірыла вучыцеляў Славенскіх г.Ваўкавыска Гродзенскай епархіі адбыўся III конкурс духоўнай паэзіі «Анёльскі голас». У конкурсе прынялі ўдзел выхаванцы нядзельнай школы храма Пакрова Прасвятой Багародзіцы г.Дзяржынск: Шыкуноў Мікалай і Красоўская Анастасія.

25 красавіка 2018 г. у Чысцінскім сельскім выканаўчым камітэце адбылося чарговае паседжанне Савета грамадскага пункта аховы правапарадку, у якім прынялі ўдзел прадстаўнікі мясцовай улады, праваахоўных органаў, МНС Маладзечанскага раёна, а таксама настаяцель прыхода храма свяціцеля Мікалая Цудатворцы п.Чысць протаіерэй Аляксандр Іваноў.

9 красавіка 2018 года для выхаванцаў Нядзельнай школы прыхода храма Святой Троіцы г.Мядзел прайшло Пасхальнае свята, арганізаванае настаяцелем прыхода, благачынным цэркваў Мядзелскай акругі протаіерэем Ігарам Шалуха.

У дзень Святой Пасхі, перад пачаткам вячэрняга богаслужэння, настаяцель храма свяціцеля Мікалая Цудатворцы п.Чысць Маладзечанскага раёна протаіерэй Аляксандр Іваноў здзейсніў у Чысцінскай міжраённай бальніцы святочны малебен, на якім прысутнічалі пацыенты і медперсанал.

9 сакавіка 2018 года ў Доме міласэрнасці "Вікторыя" прыхода храма прападобнай Еўфрасінні Полацкай г.п.Івянец Ракаўскага благачыння прайшла моладзевая сустрэча, якую падрыхтавалі ўдзельнікі івянецкага моладзевага братэрства, прысвечаная дзейнасці вядомага іерарха - мітрапаліта Віленскага і Літоўскага Іосіфа (Сямашкі).

У рамках правядзення мерапрыемства «Дзень праваслаўнай кнігі» ва Ўздзенскім благачынні адбылася сустрэча навучэнцаў 5-7-х класаў Уздзенскай раённай гімназіі са студэнтамі Інстытута тэалогіі імя святых Мяфодзія і Кірыла Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта.

З благаславення епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла ў Ільянскім благачынні прайшлі мерапрыемствы, прысвечаныя Дню праваслаўнай кнігі, з удзелам клірыкаў Ільянскага і Ракаўскага благачынняў Маладзечанскай епархіі.

Старонка 1 з 8

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая