Аўторак, 18 Ліпень 2017 10:00

16 ліпеня 2017 года ў прыхадскім доме храма вялікамучаніка Георгія Пераможцы ў горадзе Нясвіжы адбылася нарада старшыні Сінадальнага аддзела па справах моладзі Рускай Праваслаўнай Царквы епіскапа Любярэцкага Серафіма з кіраўнікамі епархіяльных аддзелаў Беларускай Праваслаўнай Царквы па справах моладзі. У нарадзе прынялі ўдзел кіраўнік і члены Аддзела па справах моладзі Маладзечанскай епархіі.

Панядзелак, 17 Ліпень 2017 11:41

У рамках святкавання 300-годдзя з дня нараджэння свяціцеля Георгія (Каніскага) у Радашковіцкім благачынні прайшла сустрэча з кандыдатам гістарычных навук дацэнтам Гронскім Аляксандрам Дзмітрыевічам, які выступіў з лекцыяй на тэму: “Свяціцель Георгій (Каніскі) і яго роля ў беларускай гісторыі”.

Субота, 15 Ліпень 2017 19:55

15 ліпеня 2017 года, у суботу 6-га тыдня пасля Пяцідзясятніцы, палажэння сумленнай рызы Прасвятой Багародзіцы ў Влахерне, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў святочную Божую літургію ў храме Палажэння сумленнай рызы Прасвятой Багародзіцы ў Влахерне в.Груздава Маладзечанскага раёна.

Пятніца, 14 Ліпень 2017 09:52

13 ліпеня 2017 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў урачыстае адкрыццё летняга лагера для дзяцей з асаблівасцямі фізічнага развіцця, які будзе працаваць на базе Дома міласэрнасці «Вікторыя» ў в.Пральнікі Валожынскага раёна, які акармляе настаяцель храма прападобнай Еўфрасінні Полацкай г.п.Івянец протаіерэй Віктар Перагудаў.

Пятніца, 14 Ліпень 2017 09:38

8 ліпеня 2017 года, у дзень памяці благаверных Пятра і Феўронні Мурамскіх, калі праваслаўнымі хрысціянамі традыцыйна святкуецца Дзень Сям'і, Кахання і Вернасці, у прыходах Далгінаўскага благачыння прайшоў шэраг мерапрыемстваў, прысвечаных гэтаму святу.

Серада, 12 Ліпень 2017 19:42

У скраду 6-га тыдня пасля Пяцідзясятніцы, хвалебных і ўсехвальных першавярхоўных апосталаў Пятра і Паўла, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў святочную Божую літургію ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

Аўторак, 11 Ліпень 2017 19:45

11 ліпеня 2017 года, напярэдадні дня памяці святых Першавярхоўных апосталаў Пятра і Паўла, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

Аўторак, 11 Ліпень 2017 11:03

Адкрыццё выставы жывапісу "Святасць зямлі Беларускай” па выніках ІІ Міжнароднага мастацкага пленэру, які прайшоў у Маладзечанскай епархіі ў маі 2017 г. і сабраў 13 мастакоў з Беларусі, Расіі, Украіны і Чэхіі, адбылося 4 ліпеня 2017 года ў мастацкай галерэі "Ўніверсітэт Культуры" (г.Мінск, Палац Рэспублікі).

Аўторак, 11 Ліпень 2017 09:28

10 ліпеня 2017 года, у панядзелак 5-га тыдня пасля Пяцідзясятніцы, у дзень святкавання Сукневіцкай іконы Божай Маці, мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі здзейсніў Божую літургію ў Праабражэнскім саборы горада Смаргоні Гродзенскай вобласці. Яго Высокапраасвяшчэнству ў ліку ганаровых гасцей саслужыў епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел.

Рэкамендуем

© 2017 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая