Нядзеля, 24 Верасень 2017 17:39

24 верасня 2017 года, у Нядзелю 16-ю пасля Пяцідзясятніцы, перад Уздзвіжаннем, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў прыходзе храма свяціцеля Мікалая Цудатворцы в.Магільна Ўздзенскага раёна.

Субота, 23 Верасень 2017 20:44

Напярэдадні 16-й Нядзелі пасля Пяцідзясятніцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

Пятніца, 22 Верасень 2017 18:52

22 верасня 2017 года, пасвята Нараджэння Прасвятой Багародзіцы, праведных Богаайцоў Іаакіма і Ганны, знайдзення і перанясення мошчаў свяціцеля Феадосія, архіепіскапа Чарнігаўскага, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў урачыстае богаслужэнне ў храме святога Іосіфа Абручніка в.Гарадзілава Маладзечанскага раёна.

Чацвер, 21 Верасень 2017 14:10

21 верасня 2017 года, у свята Нараджэння Прасвятой Уладычыцы нашай Багародзіцы і Вечнадзевы Марыі, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў святочную Божую літургію ў храме Нараджэння Багародзіцы в.Дубрава Маладзечанскага раёна.

Серада, 20 Верасень 2017 19:36

Напярэдадні свята Нараджэння Прасвятой Багародзіцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

Аўторак, 19 Верасень 2017 20:45

19 верасня 2017 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел наведаў філіял "Маладзечанскі дзяржаўны політэхнічны каледж" установы адукацыі "Рэспубліканскі інстытут прафесійнай адукацыі".

Нядзеля, 17 Верасень 2017 14:13

У Нядзелю 15-ю пасля Пяцідзясятніцы, прарока Багавідцы Майсея, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Ўспення Прасвятой Багародзіцы в.Рабунь Вілейскага раёна.

Субота, 16 Верасень 2017 20:01

Напярэдадні 15-й Нядзелі пасля Пяцідзясятніцы епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў усяночнае трыванне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

Пятніца, 15 Верасень 2017 09:42

Па запрашэнні швецкай дабрачыннай асацыяцыі «Дзеці Чарнобыля» і з благаславення епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла група навучэнцаў прыхадской нядзельнай школы храма прападобнай Еўфрасінні Полацкай г.п.Івянец Ракаўскага благачыння адпачывала на выспе Смёген - папулярным месцы на заходнім узбярэжжы Швецыі.

Пятніца, 15 Верасень 2017 09:27

4 верасня ў Нацыянальнай бібліятэцы ўрачыста адкрылася міжнародная выстава «Францыск Скарына і яго эпоха», арганізатарамі якой сталі Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь і Нацыянальная бібліятэка Беларусі. У цырымоніі адкрыцця выставы прыняў удзел епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел, Старшыня Выдавецкага савета Беларускай Праваслаўнай Царквы.

Рэкамендуем

© 2017 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая