Серада, 10 Студзень 2018 10:10

9 студзеня 2018 года ў Палацы Рэспублікі адбылася ўрачыстая цырымонія ўручэння прэмій Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь: «За духоўнае адраджэнне», спецыяльных прэмій дзеячам культуры і мастацтва, а таксама спецыяльных прэмій «Беларускі спартыўны Алімп».

Серада, 10 Студзень 2018 10:00

7 студзеня 2018 года, пасля святочнай Божай літургіі, настаяцель прыхода храма свяціцеля Мікалая Цудатворцы ў п.Чысць протаіерэй Аляксандр Іваноў здзейсніў святочны малебен у Чысцінскай міжраённай бальніцы, пасля якога навучэнцы прыхадской нядзельнай школы павіншавалі пацыентаў і персанал бальніцы са святам.

Серада, 10 Студзень 2018 09:49

У дні святкавання светлага Хрыстова Ражджаства братэрства ў гонар прападобнай Еўфрасінні Полацкай, якое дзейнічае пры аднайменным храме ў г.п.Івянец, па традыцыі правяло дабрачынную акцыю "Робім цуды разам", падчас якой малазабяспечаныя і адзінокія людзі, што пражываюць на тэрыторыі прыходу, атрымалі невялікія калядныя падарункі.

Аўторак, 09 Студзень 2018 16:09

9 студзеня 2018 года, у дзень памяці апостала свяшчэннамучаніка архідыякана Стэфана, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў Кафедральным саборы святой праведнай Ганны г.Стоўбцы.

Аўторак, 09 Студзень 2018 14:23

8 студзеня 2018 года мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі, у саслужэнні епіскапаў: Барысаўскага і Мар'інагорскага Веніяміна; Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла і Слуцкага і Салігорскага Антонія здзейсніў вялікую вячэрню ў Свята-Духавым кафедральным саборы горада Мінска.

Панядзелак, 08 Студзень 2018 12:35

8 студзеня 2018 года, другі дзень Ражджаства Хрыстовага, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Ўсіх Святых г.Маладзечна.

Нядзеля, 07 Студзень 2018 15:32

Увечары 7 студзеня, у дзень свята Ражджаства Госпада Бога і Спаса нашага Ісуса Хрыста, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў вялікую вячэрню ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

Нядзеля, 07 Студзень 2018 15:32

У ноч на 7 студзеня 2018 года епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў святочнае богаслужэнне ў Кафедральным саборы Ўспення Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

Субота, 06 Студзень 2018 14:27

6 студзеня 2018 года, у Навячэр'е Ражджаства Хрыстовага, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел узначаліў Божую літургію і Вялікую вячэрню ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы г.Маладзечна.

Рэкамендуем

© 2018 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая