Чацвер, 05 Снежань 2019 23:11

5 снежня 2019 года ў Мінскім епархіяльным упраўленні пры ўдзеле мітрапаліта Філарэта, Ганаровага Патрыяршага Экзарха ўсяе Беларусі, і пад старшынствам мітрапаліта Мінскага і Заслаўскага Паўла, Патрыяршага Экзарха ўсяе Беларусі, адбылося чарговае пасяджэнне Сінода Беларускай Праваслаўнай Царквы.

Чацвер, 28 Лістапад 2019 12:41

Па благаславенню епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы г. Маладзечна адбыўся малебен перад пачаткам ўсякага добрага справы.

Серада, 27 Лістапад 2019 11:54

Па благаславенню епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла сакратар Маладзечанскага епархіяльнага ўпраўлення протаіерэй Віталь Багданенак, благачынныя акругоў і рукавадзіцелі адзелаў прынялі ўдзел у адкрыцці Калядных адукацыйных чытанняў Мінскай мітраполіі «Вялікая Перамога: спадчына і нашчадкі».

Чацвер, 07 Лістапад 2019 16:20

Па благаславенню епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла 6 лістапада ў ДУА «Гімназія-каледж мастацтваў» г. Маладзечна, адбылося падвядзенне вынікаў епархіяльнага этапу міжнароднага конкурсу дзіцячай творчасці "Прыгажосць Божага свету: Вялікая перамога: спадчына і нашчадкі".

Панядзелак, 28 Кастрычнік 2019 11:24

27 кастрычніка 2019 года, у Тыдзень 19-ы па Пяцідзесятніцы, дзень памяці святых айцоў VII Сусьветнага сабору, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў чын вялікага асвячэння храма ў гонар Уваскрэсення Хрыстова горада Стоўбцы і ўзначаліў Божую літургію.

Аўторак, 22 Кастрычнік 2019 12:15

20 кастрычніка 2019 года, щ тыдзень 18-ы па Пяцідзесятніцы, адбыліся ўрачыстасці, прысвечаныя 5-годдзю ўтварэння Барысаўскай епархіі.

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая