Аўторак, 21 Май 2019 19:48

20 траўня 2019 года, у панядзелак 4-й сядміцы пасля Пасхі, у дзень святкавання яўлення Жыровіцкай іконы Божай Маці, мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі, здзейсніў Бажэственнай літургію ва Успенскім саборы Успенскага Жыровіцкага стаўрапігіяльнага мужчынскага манастыра.

Аўторак, 21 Май 2019 17:57

19 траўня 2019 года ўдзельнікі брацтва ў гонар Святой Вмч. Варвары пры храме Святога Вмч. Георгія Пабеданосца г. Маладзечна наведалі Івянецкі дом-інтэрнат для дзяцей-інвалідаў з асаблівасцямі фізічнага развіцця.

Удзельнікі братства падрыхтавалі для дзяцей святочную праграму. Пасля заканчэння мерапрыемства братчыкі падарылі дзецям салодкія падарункі і сродкі асабістай гігіены.

Аўторак, 21 Май 2019 15:40

19 траўня 2019 года, у Тыдзень 4-ы па Вялікадня, пра паралізаванага, епіскап Маладзечанскі і Стобцовский Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Святой Жываначальнай Тройцы в. Кіявец Валожынскага раёна.

Аўторак, 21 Май 2019 15:02

18 траўня 2019 года, у пятніцу 3-яй сядміцы па Вялікадня, у дзень святкавання іконы Божай Маці «Неўпівальная Чара» епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў прыходзе храма ў гонар іконы Божай Маці «Неўпівальная Чара» вёскі Вялікі двор.

Серада, 15 Май 2019 13:30

14 траўня 2019 года Ў Вялікай зале «Палаца культуры горада Маладзечна" адбылася Прэм'ер фільма «Вопыт любові - вопыт Адзінства. Мітрапаліт Іосіф (Сямашка).» Выдадзены Беларускай Праваслаўнай Царквой.

Перад пачаткам паказу,  епіскап Павел звярнуўся ды прысутных у зале з прывітальным словам.

Серада, 15 Май 2019 12:48

14 траўня 2019 года Епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел па запрашэнні дырэктара Палаца культуры горада Маладзечна прыняў удзел у круглым стале «Мэтавая аўдыторыя -«СЯМ'Я» прысвечаны Дню сям'і, які адзначаецца ў Рэспубліцы Беларусь 15 траўня.

З уступным словам на адкрыцці круглага стала выступіла дырэктар Палаца культуры горада Маладзечна Сарока Святлана Рыгораўна. Прывітальнае слова прамовіў епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел. У ходзе пасяджэння круглага стала выступілі: начальнік аддзела дзяржаўнай падтрымкі сям'і камітэта па працы, занятасцi i сацыяльнай абароне Мінскага аблвыканкама Канопліна Зоя Пятроўна, Чарняўская Ядвіга Савельеўна. Відэа-прэзентацыю і творчае прывітанне шматдзетнай сям'і падрыхтаваў протаіерэй Вячаслаў Валянцінавіч Вабішчэвіч.

Панядзелак, 13 Май 2019 13:51

12 траўня, у Тыдзень святых жанчын-міраносіц, епіскап Павел здзейсніў Бажэственную літургію ў храме святых Канстанціна і Алены горада Валожын.

Уладыку саслужылі: сакратар епархіяльнага ўпраўлення протаіерэй Віталь Багданенок, благачынны цэркваў Валожынскай акругі, настаяцель храма протаіерэй Дзмітрый Агіевіч, клірыкі храма.

Аўторак, 07 Май 2019 19:06

У Нядзелю 2-ю пасля Пасхі епіскап Павел здзейсніў літургію ў Храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы г. Маладзечна

Уладыку саслужылі: сакратар епархіяльнага ўпраўлення протаіерэй Віталь Багданенак, клірыкі храма Пакрова Прасвятой Багародзіцы, клірыкі Маладзечанскага і Гарадзилаўскага благачыння.

Аўторак, 07 Май 2019 18:49

У суботу светлай сядміцы епіскап Павел узначаліў літургію ў храме Пакрова Прасвятой Багародзіцы г. Вілейка

Уладыку саслужылі: сакратар епархіяльнага ўпраўлення протаіерэй Віталь Багданенак, настаяцель храма протаіерэй Вячаслаў Вабішчэвіч.

Аўторак, 07 Май 2019 18:27

У пятніцу светлай сядміцы епіскап Павел узначаліў літургію ў храме Сарака Севасційскіх пакутнікаў в. Кастыкі

Уладыку саслужылі: сакратар епархіяльнага ўпраўлення протаіерэй Віталь Багданенак, настаяцель храма іерэй Валянцін Пяшко, клірыкі Вілейскага благачынія і Лідскай епархіі.

Рэкамендуем

© 2019 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая