Пятніца, 25 Май 2018 09:11

З благаславення епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла ў гэты дзень ва ўсіх храмах Маладзечанскай епархіі быў здзейснены малебен пра здароўе Свяцейшага Патрыярха Кірыла.

Аўторак, 22 Май 2018 21:33

22 мая 2018 года, у дзень памяці перанясення мошчаў свяціцеля і цудатворца Мікалая з Мірт Лікійскіх у Бар, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі здзейсніў Божую літургію ў храме ў гонар свяціцеля Мікалая Цудатворцы п.Энергетыкаў Дзяржынскага раёна.

Панядзелак, 21 Май 2018 10:13

20 мая 2018 года, у Нядзелю 7-ю пасля Пасхі, дзень памяці святых айцоў Першага Сусветнага Сабора і святкавання здабыцця Жыровіцкай іконы Божай Маці, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел прыняў удзел у святочных урачыстасцях ва Ўспенскім Жыровіцкім стаўрапігіяльным мужчынскім манастыры, якія ўзначаліў мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі.

Чацвер, 17 Май 2018 19:29

У свята Ўзнясення Гасподняга епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў святочнае богаслужэнне ў храме Ўзнясення Гасподняга г.Фаніпаль Дзяржынскага раёна.

Нядзеля, 13 Май 2018 21:15

У Нядзелю 6-ю пасля Пасхі, апостала Іакава Зеведзеева, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме Ўспення Прасвятой Багародзіцы в.Новы Свержань Стаўбцоўскага раёна.

Субота, 12 Май 2018 13:09

11 мая 2018 года, у пятніцу 5-й тыдня пасля Пасхі, дзень памяці свяціцеля Кірылы, епіскапа Тураўскага, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел прыняў удзел ва ўрачыстасцях у г.Тураве, якія ўзначаліў мітрапаліт Мінскі і Заслаўскі Павел, Патрыяршы Экзарх усяе Беларусі.

Пятніца, 11 Май 2018 20:02

З благаславення епіскапа Маладзечанскага і Стаўбцоўскага Паўла, 10 мая 2018 года ў Малой зале Палаца культуры г.Маладзечна, у рамках святкавання 220-годдзя з дня нараджэння і 150-годдзя з дня канчыны мітрапаліта Літоўскага і Віленскага Іосіфа (Сямашкі), адбылася грамадская лекцыя пра асобу і эпоху мітрапаліта.

Чацвер, 10 Май 2018 10:52

9 мая 2018 года, у дзень святкавання 73-й гадавіны перамогі савецкага народа ў Вялікай Айчыннай вайне, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел прыняў удзел у святочных мерапрыемствах у гарадскім Парку Перамогі.

Нядзеля, 06 Май 2018 19:34

У Нядзелю 5-ю пасля Пасхі, пра самаранку, дзень памяці святога вялікамучаніка і Пераможцы Георгія, епіскап Маладзечанскі і Стаўбцоўскі Павел здзейсніў Божую літургію ў храме святога Георгія Пераможцы в.Лоск Валожынскага раёна.

Рэкамендуем

© 2018 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая